Rakovina vás změní, snažím se pomáhat, kde to jde, říká majitelka Pinky Protein

Rakovina jí před pěti lety změnila život. Agresivní nemoc, kvůli které jí nedávali velké šance. Katy je však od malička bojovnice a jen tak ničeho se nezalekne. Nejenom, že porazila rakovinu, ale založila si vlastní společnost, jejíž produkty pomáhají nejen ženám s podobným onemocněním. Nápad na Pinky Protein vzešel ze zoufalství a potřeby.

„Jedním z vedlejších účinků chemoterapie, je rychlá ztráta kolagenu. Ten dodává tělu elasticitu a napomáhá růstu vlasů a nehtů,“ vysvětluje Katy. Jenže sehnat přírodní kolagen nebylo v té době jednoduché, a tak se rozhodla, že jej začne vyrábět sama. Postupem času se její sortiment rozrostl a dnes kromě kolagenů prodává i proteinové výrobky, detoxikační přípravky a především vytváří komunitu podobně smýšlejících lidí, kteří chtějí svět udělat lepším.

Nebaví tě číst? Koukni na video!

Jak vznikl Pinky Protein?


Za Pinky Proteinem stojí docela dlouhý příběh. Před pěti lety jsem onemocněla rakovinou. Nemoc mě nedostala natolik, abych řešila, co bude dál, ale říkala jsem si, co bude s mými vlasy, jako každá žena řeším vizáž. I když v průběhu nemoci v sobě najdete jinou krásu, začala jsem přemýšlet, co s tím. Jedním z vedlejších účinků chemoterapie, když do vás cpou hrozně moc léků, je rychlá ztráta kolagenu. Ten dodává tělu elasticitu a napomáhá růstu vlasů a nehtů. Už v té době bylo na trhu spoustu kolagenu, který jsem vyzkoušela. Chtěla jsem ale vymyslet něco, co bych nadupala vitamíny, aby mi vlasy začaly rychle růst. 

Proč ses rozhodla vytvořit vlastní kolagen?


Chtěla jsem, aby mi rychle narostly vlasy, a hlavně jsem chtěla vyzkoušet, jestli to funguje. Zvědavost byla silnější, než já.

S tímto nápadem jsi přišla ještě v průběhu léčení?


Ano. Když procházíte chemoterapií, nemůžete brát vůbec nic, aby to nebylo v kontraindikaci s léčením. Chtěla jsem nějaký detox, což nepřipadalo v úvahu. Moje lékařka mi vysvětlila, že ještě tři měsíce po chemoterapii se do těla nesmí nic dostat, aby to nenarušilo léčbu, ani detoxikační čaj.

To dává smysl, protože rakovina je tak těžkou nemocí, že ji jde porazit jen opravdu silnými léčivy…


Je to tak. I když mi byla nabízena alternativní léčba od mnoha různých zdrojů, nešla jsem do toho. Nic nefunguje. Nemoc se vždy vrátí. Ať už zkoušíte vyhladovět, nebo pít čaje, nic jiného než medicína nepomůže.

Jak dlouho probíhala léčba?


Vzhledem k tomu, že jsem měla agresivní typ rakoviny, prošla jsem všemi možnostmi léčby. Od operace, chemoterapie, bio léčby po ozařování a injekce. Navíc ještě beru prášky, které se mají brát pět let. 

Cítíš se, že by tě ta nemoc někam posunula, změnilo se něco?


Určitě, začnete přemýšlet jinak, vážit si sebe sama i vlastního života. Uvědomíte si, že můžete mít opravdu všechno, ale zdraví si nekoupíte. Od té doby si vážím více sebe sama a hlídám si, co do sebe dávám.

Kde jsi sehnala informace k výrobě produktů a jaké produkty prodáváš?


Pro získání informací jsem četla všechno, co jsem o kolagenu našla. Kromě knih i články a výzkumy ze zahraničí. Pak jsem začala hledat partnera, který by byl jak výrobcem, tak i člověkem, který ví, jak tyto látky fungují. Najít někoho, kdo tomu rozumí a umí to vyrobit tak, aby to lidem chutnalo, bylo nejtěžším úkolem. Nebudeme si nic nalhávat, vyrobit přípravky z kolagenu a potlačit u toho rybí chuť je opravdu věda. Hovězí kolagen ale není vhodný pro lidi s rakovinou, protože obsahuje hrozně moc bílkoviny masa.

Jak jsi našla dodavatele?


Ze začátku se mi ozývalo hodně lidí, ale málo kdo tomu opravdu rozuměl. Až jsem narazila na Vojtu, se kterým spolupracuji dodnes. Vše mi dokáže vysvětlit dopodrobna, a má se mnou dostatek trpělivosti. Když mi něco nechutná a já mu to po xté vrátím, pošle mi to zpět znovu předělané, do té doby, dokud to není perfektní.

Odkud berete suroviny?


Jen ze států Evropské unie a z Česka samozřejmě, kde všechno vyrábíme. Záleží nám na původu jednotlivých surovin, takže je bereme od farmářů a přesně víme, jak se k nám daná věc dostala.

Co všechno vyrábíte?


Zaměřujeme se na ženy, hlavně proto, že jsem žena a sama vím, co mi chutná a co ne. Proteinová kaše, kterou prodáváme, vznikla kvůli tomu, že rakovina vám ze života vezme hodně, i režim. Člověku se nechce ani jíst a snaží se sehnat něco jednoduchého a lehkého. Protein je pro tělo velice důležitý a navíc není v rozporu s léčbou. Proto jsem se rozhodla pro kaše. Navíc do sebe nemůžete v rámci léčby dávat nic umělého, takže jsem se odhodlala vyrábět vlastní, přírodní produkty. Takže kaše vznikly z toho, že jsem si ráno míchala protein s vodou, abych do sebe vůbec něco dostala. Dále prodáváme detoxikační čaje, proteinové pudry, odvodňovače i přípravky podporující hubnutí.

Kdyby si chtěl někdo založit podobný byznys, kolik to stojí a jak dlouho trvá, než se rozjede?


Je to na dlouho. Pokud chcete dotáhnout chuť jednotlivých produktů k dokonalosti, musíte je sami zkoušet, rozdávat spoustě lidem k ochutnání a podobně. Celý proces je hodně finančně náročný. Práce s dodavateli je složitá. Jakmile něco testujete, potřebuje to vyrobit v menší kvantitě, což ne všichni dodavatelé umožňují. Pokud byste chtěli jít do podobného byznysu, počítejte s finanční zátěží a nezapomínejte na reklamu, ta je v dnešní době opravdu nejdůležitější.

Jaký je rozdíl v produktech pro ženy a pro muže?


Jde především o hodnoty energetických příjmů a o živiny. Třeba mužům by osmdesát gramů naší proteinové kaše nestačilo, ale ženám ano. Je to o dávkování. Ve složení velké rozdíly nejsou. Naše produkty jsou pro denní rutinu, jsou na udržení fyzického vzhledu, jako zdravá strava při cvičení i bez něj.

Jak fungují detoxikační produkty?


Naše detoxikační produkty vám pomůžou vyčistit tělo a zároveň zhubnout. Samozřejmě musíte dbát na stravu a na cvičení, protože nikdy nemůžete zhubnout jen z nějakých prášků, to není možné. Garcinie kambodžská, kterou naše detoxy obsahují, dokáže rozkládat nezdravé tuky a tlumit vaše chutě na sladké. Pomáhá tak hubnutí, protože tělo vyčistí. U mě osobně omezila chuť na sladké, protože kontroluje úroveň cukru v krvi.

Nejsou přípravky na hubnutí v dnešní době přežitkem?


Vzhledem k tomu, že vše, co prodáváme je přírodní, tak to tak nevidím. Například naše jsou z kopřiv. Momentálně dokonce testuju odvodňovače pocházející ze stopek od višní a lístků malin. Pro slazení zase používáme stévii či fruktózu, žádná umělá sladidla. Myslím si, že když jsou přípravky přírodní, nevidím v tom problém.

Odvodňovače jsou pro sportovce, nebo je můžeme užívat i při klasickém hubnutí?


Můžete je používat normálně. Zase se musím vrátit k rakovině, protože jeden z vedlejších účinků léčby je zavodňování. V nemocnici vám dají prášky, které negativně působí na játra a ledviny. Samozřejmě si je vezmete, protože chcete, aby se vám ulevilo, ale víte, že to bude mít dopady na vaše zdraví. Moje produkty jsou přírodní, takže se těchto vedlejších účinků nikdo nemusí bát.

Jak je finančně náročná léčba rakoviny?


Co se týče onkologicky nemocných pacientů, musím uznat, že jsme na tom dobře. Například na prášky jsem doplácela docela zanedbatelné částky. Problém je u ozařování protonem, kdy musíte podat žádost na pojišťovnu, která ji buď schválí, zamítne, nebo schválí s částečným poplatkem. Pokud vás ozařují na levé straně blízko srdce a nepoužijí protonové záření, tak podstupujete riziko zásahu srdce. Termíny na tento typ záření však bývají obsazené cizinci, kteří si jej mohou dovolit zaplatit, což mi přijde vůči českým pacientům nespravedlivé. 

Vše ale záleží na tom, jak moc vážné vaše onemocnění je. U mě šlo všechno rychle, protože jsem měla velice agresivní typ rakoviny. Vzhledem k tomu, že sama vím, jak to funguje, tak mám v plánu do budoucna pořádat sbírky pro lidi, kteří si léčbu protonovým zářením nemůžou sami dovolit. Kromě léčby jsou drahé i paruky. Moje stála dvacet pět tisíc, protože jsem chtěla, aby vypadala přirozeně. Člověku je z chemoterapie tak zle, že ji stejně nevynosí.

Máš pocit, že se v Česku dokážeme postarat o nemocné lidi?


Většinou ano. Ale zrovna nedávno jsem ale přispívala jedné holčičce na léky, které jí pojišťovna prostě neproplatí, což dle mého názoru není spravedlivé. Jako společnost bychom na tom měli více zapracovat.

Proč si myslíš, že to pojišťovna neproplácí?


Kvůli ekonomické situaci. Pojišťovna má spoustu dlužníků, takže nemá kde brát peníze, což souvisí s celkovým chodem státu a politiky, do které bych se pouštět nechtěla.

Kým by ses chtěla stát na jeden den?


Prezidentem či prezidentkou, abych zjistila, jestli můžu vykonávat dobro.

Je něco, co bys nikdy nezkusila?


Nesnáším pavouky, ale jinak jsem docela kaskadérská a nebojím se ničeho. Jsem přesvědčená, že i díky tomu jsem rakovinu zvládla


Warning: Undefined variable $displayForm in /data/web/virtuals/3598/virtual/www/domains/freshstart.cz/wp-content/themes/freshstart-theme-1.0.1/single-post.php on line 71

|