Prodávat zelený prášek? Když něčemu věříte, dokážete cokoliv.

Zelený prášek neboli kratom se podnikatel Adam Hlawiczka rozhodl prodávat z vlastního přesvědčení. Jak se mu podařilo prorazit? Díky těžké práci. E-shop Kratomit dnes prosperuje a jeho sortiment se rozšířil. Co ho motivuje, i proč pro podnikatele neexistuje work-life balanc se dočteš v následujícím rozhovoru.

Co vás motivuje k práci? 


Finanční svoboda, chuť dělat něco jiného, co nedělá mnoho lidí, dělat něco svého, nechávat za sebou stopy, budovat něco pro mou rodinu, pro mé přátelé i pro sebe. To je můj hnací motor.

Vrátil byste se někdy zpět do zaměstnání, nebo byste už vždy chtěl být svým vlastním pánem? 


Obávám se, že ne. Jsem zvyklý pracovat i osmnáct hodin denně a v zaměstnání od devíti do pěti bych asi neměl dostatečnou motivaci.

Jakou vlastnost by měl mít začínající podnikatel?


Nebát se investovat svůj čas a peníze do něčeho, co může být, ale nemusí.  Když jsem řekl před mnoha lety, že končím v IT a budu prodávat zelený prášek, tak mi všichni říkali, že jsem se zbláznil a nejsem normální. Ale když člověk něčemu fakt věří a něco pro to dělá, jako fakticky dělá, tak dokáže cokoliv. 

Jaké interní systémy používáte na evidenci financí nebo zboží?


Díky tomu, že provozuji e-shop, je vše z velké části automatizované, například vše, co se týče faktur. Skladové zásoby jsou zase monitorované přes Skladové hospodářství. Konkrétně používáme ShopTET a Skladové hospodářství. Při prodeji vám dojde e-mail, doobjednáte, co potřeba. Na finance využíváme účetní program Abra.

Jaké využíváte platformy na komunikaci? 


Používáme e-mail, Facebook, Whatsapp i běžnou telefonní komunikaci. Na interní komunikaci doporučuji Google dokumenty nebo Google tabulky, kde si můžete psát úkoly na každý měsíc. 

Máte nějaké zkušenosti s investováním?


Už od roku 2015 jsem se zabýval kryptoměnou. Nikdo neví, jestli půjde nahoru, dolů, nebo se to bude točit dokola.  Ani já, ani Warren Buffett to nevíme.  Ale vždycky jsem si říkal, že můžu ty peníze mít na bankovním účtu, kde ztrácí nějakou hodnotu nebo je někam vložím. Základem je nedávat všechny finance do jednoho košíku.  

Jak zvládáte work-life balanc? 


Pokud chcete v životě balanc tak asi podnikání není pro vás. Když je potřeba něco udělat, tak se to musí udělat.  A je jedno, jestli je neděle, pondělí, osm ráno nebo jedenáct v noci. Vždycky pro mě bude priorita budování firmy a zajišťování životní úrovně pro moji rodinu, mé přátelé a kolegy. S balancem jsem se rozloučil.

Jak zvládáte stres?  


Myslím si, že je to v hlavě. Když si člověk řekne, že se cítí skvěle, tak se cítí skvěle. Proti stresu mi navíc funguje cvičení a na to nedám dopustit.  Když člověk cvičí alespoň třikrát týdně, pomůže mu to. Nějaká zdravá strava taky neuškodí. 

Překvapilo vás něco při zakládání firmy?


Překvapilo mě, že člověk fakt musí trávit nespočet hodin komunikací se státními orgány. Každý týden něco přiletí do datové schránky. Obsahuje to hodně byrokracie. Takže je potřeba mít trpělivost.

Je něco, co byste nikdy nevyzkoušel?


Obecně moc nepoužívám slovíčko nikdy, nejde či nemůžu.  Rád zkouším nové věci a posouvám své hranice. Nikdy bych ale nevyzkoušel nic hazardního, co by mohlo ohrozit můj život nebo život mých přátel či rodiny. 

Kdybyste mohl být na jeden den jakýmkoliv člověkem, živým nebo mrtvým, kým byste byl a proč?  


Elon Musk, určitě Elon Musk.  Je mým vzorem. Zajímalo by mě, jak mu to funguje v hlavě. 


Warning: Undefined variable $displayForm in /data/web/virtuals/3598/virtual/www/domains/freshstart.cz/wp-content/themes/freshstart-theme-1.0.1/single-post.php on line 71

|