Nastartuj svou kariéru: 3 nejlepší freelance platformy 

Jestli hledáš práci na volné noze, máme pro tebe skvělou zprávu. V tomhle článku ti představíme tři nejlepší platformy, kde můžeš najít skvělé freelance příležitosti. Ať už chceš pracovat na plný nebo částečný úvazek, tyhle platformy mají co nabídnout.

freelance 2x - Nastartuj svou kariéru: 3 nejlepší freelance platformy 

Co je freelancing?

Pokud se ptáš, co je freelancing, jednoduše řečeno, je to způsob, jak si vydělat peníze bez toho, aniž bys se vázal na tradiční zaměstnání. Nemáš kancelář, práci si hledáš sám na základě toho, co tě baví a jsi sám sobě šéfem.

Kdo je freelancer?

Freelancer je osoba, která pracuje na volné noze, bez stálého pracovního poměru. Nabízí své služby podnikům nebo jednotlivcům, za které následně dostane příslušnou odměnu. Ale jak začít s freelancingem

V dnešní době existuje nespočet freelance platforem, kde si můžeš najít své první zakázky. Vyzkoušej například Fiverr, Upwork, Freelancer či PeoplePerHour, které patří mezi nejlepší na trhu. Jestliže máš jakékoliv schopnosti, jako je například psaní textů a článků, překládání z cizích jazyků, vytváření webů či grafický design, můžeš na nich nabídnout své služby a začít jako freelancer plnit první zajímavé zakázky. Hlavní je začít. Nikdy totiž nevíš, jaká zajímavá příležitost tě tam může potkat!

Nejlepší freelance platformy: 

Upwork

Upwork je jedna z největších a nejoblíbenějších platforem pro nezávislé pracovníky. S více než 12 miliony registrovaných uživatelů tady najdeš širokou škálu pracovních nabídek. Ať už se specializuješ na grafický design, vývoj softwaru či copywriting, Upwork ti poskytne spoustu možností. Fajn je také to, že nabízí užitečné nástroje pro správu času a fakturaci. Můžeš si tak udržet přehled o svých projektech.

Výhody:

 • Velké množství dostupných úkolů z celého světa.
 • Jistě zde narazíš i na české zakázky, ale také zahraniční, pokud si troufáš na cizí jazyky.
 • Užitečné nástroje pro správu času a fakturaci.

Nevýhody:

 • Velká konkurence. 

Freelancer

Další skvělou volbou je platforma Freelancer. Tady najdeš více než 30 milionů registrovaných uživatelů a opravdu velký výběr různých pracovních nabídek. Bez ohledu na to, jestli jsi grafik, webdesignér, copywriter nebo marketér, Freelancer ti nabídne spoustu zajímavých projektů. A co je super, mají soutěžní funkci, kde klienti mohou vyhlásit soutěž a ty můžeš předložit své návrhy. Freelancer ti tak dá možnost se pěkně předvést a ukázat, co všechno umíš. 

Výhody:

 • Mnoho pracovních nabídek.
 • Soutěžní funkce. 

Nevýhody:

 • Velká konkurence ze strany zahraničních freelancerů. 

Fiverr

Fiverr je skvělou platformou pro ty, kteří hledají menší a rychlé zakázky, které se nazývají „gigy“. Tady můžeš nabízet své služby v různých oblastech, jako je grafický design, copy, PR články nebo programování. Zkrátka téměř cokoliv! Klienti následně prochází nabídky služeb a sami si tě najmout. Na ceně se následně společně domluvíte a zakázka se může odstartovat. Nejlepší na Fiverru je to, že i když se ti klient po odevzdání zakázky neozve do 3 dnů, svůj výdělek dostaneš! Žádná práce se zde nedělá zadarmo a zbytečně.  

Výhody:

 • Snadné nalezení menších projektů.
 • Rychlá platba.
 • Vždy dostaneš výdělek.
 • Skvělá zákaznická podpora.

Nevýhody:

 • Nižší platby a větší poplatky platformě.  

Neboj se toho a staň se freelancerem

Pokud chceš najít skvělou práci na volné noze, tyhle tři platformy stojí za zvážení. Záleží jen na tobě, která ti nejlépe vyhovuje a co ti nabídne. Začni prozkoumávat svět freelancingu a objevuj nové příležitosti pro svou kariéru.


Warning: Undefined variable $displayForm in /data/web/virtuals/3598/virtual/www/domains/freshstart.cz/wp-content/themes/freshstart-theme-1.0.1/single-post.php on line 71

|