Na co myslet když hledáš kancelář?

Posouváš své podnikání na novou úroveň a hledáš kancelář, ať už pro sebe, nebo pro svůj tým? Nejsi první a určitě nebudeš ani poslední. Neuspěchej výběr, špatná volba by tobě nebo tvým kolegům mohla zbytečně znesnadnit práci a zhoršit celkový vztah k pracovišti.  Dneska ti poradíme klíčové aspekty, ale i méně známé faktory, na které myslet, když hledáš kanceláře. Víš například, na co všechno myslet při výběru lokality? Pojďme se do toho pustit.

kancelar 4x - Na co myslet když hledáš kancelář?

Definuj si své požadavky

Rozhoduj dle budgetu

Samozřejmě důvody pro pořízení kanceláře jsou různé a tvé možnosti vycházejí z velikosti tvého rozpočtu. Proto je důležité přesně vědět, jak velký obnos peněz jsi do pronájmu kanceláře ochotný vynaložit. Nesmí se zapomenout ani na dodatečné náklady na údržbu prostor.

Jak velkou kancelář hledáš?

Dále musíš samozřejmě zvážit, kolik lidí bude tyto prostory využívat a kolik místa na jednoho člověka připadne. Bude mít každý svou osobní mini-kancelář? Nebo budou všichni v jedné místnosti? Kolik prostoru připadne na další místnosti typu zasedačka, kuchyňka nebo toalety?

Něco navíc?

Pokud máš na pronájem větší obnos peněz a kancelář pořizuješ pro svou firmu, budeš pravděpodobně zvažovat dodatečné prostory, které už nejsou nezbytné, nicméně které každý zaměstnanec ocení. Pomůže to při budování pozitivního vztahu k pracovišti a k firmě obecně. 

Mám na mysli prostory jako :

  • Fitness
  • Sauna
  • Odpočinková místnost

Zkrátka je důležité vědět, co chceš, co ti to přinese a kolik to celé bude stát.

Nepodceň lokalitu

V tomto ohledu se hledání kanceláře velmi podobá shánění bytu. Pokud to je možné, tvé pracoviště by se mělo nacházet ve slušné čtvrti a blízko hromadné dopravy, aby se mohli na místo snadno dopravit i ti, co nevlastní auto.

Zařízení a služby v okolí

Vyskytuje se v okolí dostatek služeb a obchodů, které by tví kolegové mohli využívat? Pokud tvá kancelář není vybavena právě fitkem, saunou a podobnými zařízeními, každý návštěvník tvých kancelářských prostor jistě ocení, že si může jít po práci zacvičit, aniž by musel strávit hodinu na cestě. 

Je kde zaparkovat?

Zvaž také parkování, ve většině případů by měla mít kancelářská budova své vlastní parkoviště, ale nemusí tomu tak být vždy. Je tedy v okolí dostatek možností k parkování?

Většinou platí, že blíž centru bude situace ohledně kvality a množství podniků v okolí lepší. Nicméně tím poroste cena a s největší pravděpodobností i hustota dopravy.

Růstový potenciál

Může se stát, že tvůj podnik začne expandovat a s tím se i zvýší tvé potřeby pracovních sil. Je fajn v tomto ohledu myslet dopředu. Bude tvá vyhlídnutá kancelář schopna pojmout i více než doposud plánované množství lidí? Je dobré mít připravený konkrétní plán, jak by se postupovalo v případě rozšiřování lidských kapacit.

Vybavení

S čím se taky musí počítat, ať už po finanční, nebo prostorové stránce, je potřebná výbava tvé kanceláře. Celé to opět vychází z účelu těchto kanceláří. Obecně ale můžeme doporučit, ať na výbavě nešetříš, protože porucha nebo například nedostatek zařízení pro tebe mnohdy může představovat dodatečné náklady a nespokojenost zaměstnanců.

Přestože najít správnou kancelář podle tvých představ nebude jednoduché a nejspíš to nějaký čas potrvá, určitě to nevzdávej a zbytečně nesnižuj své nároky. Mysli na to, že kvalitní kanceláří posílíš produktivitu svou i ostatních, zlepšíš image podniku v očích zaměstnanců současných ale i budoucích. Protože není lepšího lákadla než krásná a vybavená kancelář, která splňuje veškerá očekávání.


Warning: Undefined variable $displayForm in /data/web/virtuals/3598/virtual/www/domains/freshstart.cz/wp-content/themes/freshstart-theme-1.0.1/single-post.php on line 71

|